Výhody pískové filtrace

Pokud jste majitelem bazénu, zřejmě víte, že správná filtrace je klíčová pro udržení čisté vody. Existuje několik různých typů bazénových filtrací, ale nejběžnější a nejspolehlivější je písková filtrace.

Účinná filtrace mechanických nečistot

Písková filtrace slouží k odstraňování mechanických nečistot z bazénové vody. Princip je jednoduchý: bazénová voda je čerpána do filtru, který obsahuje vrstvu jemného písku. Ten zachycuje nečistoty jako jsou listy, tráva, hmyz, nečistoty z kůže a další. Čistá přefiltrovaná voda se potom vrací zpátky do bazénu. Pro dosažení skutečně čisté vody v bazénu je vhodné kombinovat účinek filtrace s dalšími prostředky pro úpravu a čištění vody, které předchází znečištění (např. krycí plachty) nebo eliminují bakterie a vodní řasy (bazénová chemie, UV lampa). Při vysokých letních teplotách nebo v případě značně využívaného bazénu je kombinace více způsobů ochrany vody před znečištěním zcela nezbytná. 

Snadná údržba

Údržba pískové filtrace je velmi jednoduchá, což je pro mnoho majitelů bazénů rozhodujícím faktorem. Běžně postačí jednou týdně propláchnutí náplně (pomocí režimu zpětný oplach, kterým disponují všechny filtrace), aby se odstranily nahromaděné nečistoty.

Dlouhá životnost

Kromě údržby a výměny filtrační náplně se o filtraci nemusíte nijak zvlášť starat a bude vám dobře sloužit po mnoho sezón. Filtrační písek doporučujeme vyměnit alespoň jednou za dva roky.

Jasná volba pro střední a velké bazény

Pro malé bazény do objemu zhruba 7 m3 můžete použít kartušovou filtraci, která je sice trochu levnější na pořízení, ale vyžaduje častější údržbu a výměnu filtrační vložky.

Pro bazény nad 7 m3 je nezbytné zvolit pískovou filtraci, která vám zajistí efektivní a spolehlivou filtraci za rozumnou cenu.

 

Výběr vhodné filtrace je důležitým rozhodnutím, které ovlivní celkovou kvalitu bazénové vody. Písková filtrace se v tomto ohledu řadí mezi jedny z nejspolehlivějších a nejjednodušších možností.

Jak ale pískovou filtraci vybrat? Dobrý filtrační systém, odpovídající velikosti bazénu, je předpokladem čisté a zdravotně nezávadné vody. U všech pískových filtrací na našem e-shopu proto uvádíme maximální doporučený objem bazénu pro danou filtraci. Orientačně se můžete řídit i tím, že filtrační jednotka by měla přefiltrovat celý bazén během maximálně 6 až 7 hodin. 

 

Potřebujete poradit? Využijte našich dlouholetých zkušeností s instalací a údržbou zahradních bazénů Technypools. Kontaktujte nás na e-mailu info@swimi.cz, rádi Vám pomůžeme.