Set bazénové chemie START PLUS

Výhodná cena
1 hodnocení
Značka: Poolmaster
734 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
5.10.2023

Kompletní startovací sada bazénové chemie pro bazény do 25 m3 pro průzračně čistou vodu bez řas a zakalení. Sada obsahuje DiCHLOR shock granule (1 kg), ALGICID 1 l, pH test, pH Plus 1 l a pH Minus 1 l.

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Doprava bazénů
po ČR a SR zdarma
Prodloužená záruka
Prodloužená záruka
5 let záruka na bazénovou
fólii a 3 roky na konstrukci
Věrnostní slevy
Věrnostní slevy
Sleva na další nákupy pro
registrované zákazníky
Dárek k bazénu
Dárek k bazénu
K nákupu od nás
obdržíte dárek ZDARMA

Detailní popis produktu

Obsah setu

DiCHLOR shock granule (1 kg)

Beze zbytku rozpustný granulát proti zakalení a řasám s dezinfekčním účinkem. Vysoce účinný rychle působící přípravek určený k šokovému ošetření vody, vhodný i k pravidelné dezinfekci v průběhu sezóny.

Použití a dávkování

Potřebné množství přípravku vždy nejprve rozpusťte v oddělené nádobě a až poté nalijte roztok do bazénu. Přípravek nikdy nesypte přímo do bazénu, při přímém styku s bazénovou folií může způsobit její odbarvení (vybledlé skvrny).

Při prvotním ošetření vody je doporučené dávkování 20 g přípravku na každý 1 m3 vody v bazénu. Pro udržení správné kvality bazénové vody je doporučené dávkování 3 g přípravku na každý 1 m3 vody denně. V případě výskytu řas se provádí šokové ošetření vody, kdy je doporučené dávkování stejné jako při prvotním ošetření, tedy 20 g přípravku na každý 1 m3 vody v bazénu. (Před dalším použitím bazénu vyčkejte minimálně 12 hodin.)


ALGICID 1 l

Algicid doplňuje baktericidní účinek chlóru při boji s řasami, které jsou příčinou nazelenalé vody a povlaku na stěnách a dně bazénu. Je vysoce efektivní a vhodný do všech typů bazénů při používání chlorové i bezchlorové chemie. Jen dejte pozor, ať nedojde ke smíchání koncentrovaných roztoků bazénové chemie, mohlo by dojít k deaktivaci Algicidu.

Použití a dávkování

Potřebné množství Algicidu je vhodné nejprve naředit v oddělené nádobě s vodou a až poté nalít roztok do bazénu. Přípravek nikdy neaplikujte přímo do bazénu, při smíchání Algicidu a další látky bazénové chemie v koncentrovaném stavu může dojít k deaktivaci algicidního přípravku.

Po aplikaci Algicidu do bazénu řasy odumřou a zbarví se do hněda. Poté doporučujeme použití vločkovače, který řasy seskupí a usadí na dně bazénu, kde mohou být odstraněny pomocí vysavače.

Algicid v bazénu účinkuje dlouhodobě, a to i po několik dní. Preventivní dávkování Algicidu během koupací sezóny se provádí jednou týdně, aby se předešlo růstu řas již od samého začátku. V případě výskytu řas nebo zazelenání vody v bazénu je doporučené dávkování 1 litr přípravku na každých 25 m3 vody.


pH test

Kapkový tester umožňuje snadné zjištění obsahu volného chlóru (Cl) nebo bromu (Br) a hodnoty pH v bazénové vodě. Test se provádí pomocí činidel, která se společně s vodou nalijí do testovací tuby. Tyto činidla zbarví vodu v tubě do odstínu, podle kterého lze dle přiložené barevné stupnice určit naměřené hodnoty.

Před aplikací přípravků DiCHLOR shock granule nebo Algicidu doporučujeme zkontrolovat pH hodnotu vody. Pro dosažení nejlepších výsledků udržujte pH mezi 7,2 a 7,6. Případné úpravy vody můžete provést pomocí produktů pH Plus nebo pH Minus. Doporučujeme vzájemně kombinovat pouze produkty bazénové chemie z řady Poolmaster.


pH Plus 1 l

Pokud zaznamenáte pokles hodnoty pH pod 7,2, použijte přípravek pH Plus, který díky účinným složkám zvýší hodnotu pH na optimální úroveň.

Použití a dávkování

Aktuální hodnotu pH ve vaší bazénové vodě zjistíte pomocí pH testu. Pokud hodnota pH klesne pod 7,2, použijte přípravek pH Plus.

Pro zvýšení hodnoty pH o 0,2 jednotky aplikujte 15 g přípravku na 1 m3 vody. Potřebné množství přípravku nejprve nařeďte v oddělené nádobě s vodou, aplikujte do skimmeru nebo přímo do bazénu a spusťte filtraci. Tento postup zaručuje, že dojde k rychlé a rovnoměrné distribuci přípravku po celém bazénu.

Po přefiltrování celého objemu bazénu doporučujeme opětovnou kontrolu hodnoty pH. Pokud je hodnota pH stále nižší než 7,2 proces zopakujte.


pH Minus 1 l

Pokud zaznamenáte nárůst hodnoty pH nad 7,6, použijte přípravek pH Minus, který díky účinným složkám sníží hodnotu pH na optimální úroveň.

Použití a dávkování

Aktuální hodnotu pH ve vaší bazénové vodě zjistíte pomocí pH testu. Pokud hodnota pH vzroste nad 7,6, použijte přípravek pH Minus.

Pro snížení hodnoty pH o 0,2 jednotky aplikujte 15 g přípravku na 1 m3 vody. Potřebné množství přípravku nejprve nařeďte v oddělené nádobě s vodou, aplikujte do skimmeru nebo přímo do bazénu a spusťte filtraci. Tento postup zaručuje, že dojde k rychlé a rovnoměrné distribuci přípravku po celém bazénu.

Po přefiltrování celého objemu bazénu doporučujeme opětovnou kontrolu hodnoty pH. Pokud je hodnota pH stále vyšší než 7,6 proces zopakujte.


Bezpečnost, certifikace a dodržování předpisů

Všechny výrobky bazénové chemie řady Poolmaster jsou vyráběny a baleny v souladu s nařízením EU č. 528/2012 BPR pro biocidy a nařízením EU 1907/2006 REACH pro chemické látky, včetně příslušných úprav. BIOCIDY jsou všechny výrobky, které se používají k dezinfekci bazénové vody. Do této kategorie spadají následující výrobky Poolmaster:

  • DiChlor v granulích a v tabletách
  • TriChlor v tabletách
  • TriChlor v tabletách s více účinky (5v1)
  • Algicidy
  • Přípravky pro přezimování
  • Mikrosanitizátory

Kromě toho všechny láhve, sudy a další obaly, v nichž jsou výrobky Poolmaster přepravovány, splňují předpisy ADR: bez těchto vlastností nelze výrobky skladovat a přepravovat na území ČR, resp. Evropské unie.

Závazek k ochraně životního prostředí

Výrobní technologie a zařízení společnosti New Plast neprodukuje žádné emise, ani do ovzduší, ani do půdy. Pro minimalizaci dopadu na životní prostředí je veškerá činnost společnosti umístěná v jednom výrobním závodě a společnost upřednostňuje výběr místních dodavatelů, aby se optimalizovaly emise z manipulace a logistiky surovin a výrobků. Většina použitých materiálů je plně recyklovatelná, pokud je správně a zodpovědně zlikvidována.

Použité obrázky jsou pouze ilustrativní. Více informací na dotaz.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sety chemie
Hmotnost: 4.9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: