Dávkovací panel HOME HT (set)

Neohodnoceno
Značka: BWT
55 912 Kč
Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Automatický peristaltický dávkovač bazénové chemie dávkuje pH+ nebo pH- a chlor. Ochrana proti předávkování chemie. Alarm upozorňující na chybový stav, při kterém nedochází k dávkování chemie, funkce odložený start, měření teploty bazénové vody, odvzdušnění stiskem jednoho tlačítka. Sada obsahuje spojovací materiál pro montáž na stěnu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Automatický dávkovač bazénové chemie HOME HT dokáže vyhodnotit stav vody ve vašem bazénu a následně zajistit její úpravu dle vámi nastavených hodnot. Dávkovač je hadičkou napojen přímo do kanystrů s tekutou bazénovou chemií (pH+ / pH- a chlor) a sám aplikuje do bazénové vody adekvátní množství přípravku. Takže se vám nikdy nestane, že byste chemie do bazénové vody dali více nebo méně, než je skutečně potřeba. Na vás zbude pouze občasné vyměňování kanystrů s bazénovou chemií, na jejíž možný nedostatek vás upozorní funkce TIME ALARM.

Přenechte starosti s péčí o bazénovou vodu automatickému dávkovači HOME HT a užívejte si bezstarostného koupání a relaxace u bazénu.

Rozsah měření je 0 – 14 pH a 0 – 999 mV s tím, že ve stejném rozmezí můžete hodnoty i nastavovat. Za provozu měřené hodnoty pH a Rx se zobrazují na LED displeji.

Funkce čerpadel je proporcionální, se střídavou dobou prodlevy a provozu. Bod proporcionality je přednastaven na 1,0 pH nebo 100 mV.

Před dosažením odchylky od nastavené hodnoty, čerpadlo dávkuje kontinuálně maximálním výkonem. V proporcionálním režimu probíhá dávkování na základě střídání časových intervalů provozu a pauzy v rámci 300 sekund a na základě vzorkového měření na začátku každého cyklu. Časový interval dávkování (tedy výkon, množství dávkované látky) je možné nastavit v %.

Pokud bychom nastavili časový interval dávkování na 80 %, čerpadlo bude dávkovat po dobu 240 sekund a na následujících 60 sekund se zastaví. 

Součástí dodávky jsou sondy, dávkovací hadičky, spojovací materiál pro montáž na stěnu, kalibrační roztoky, sací koše a výtlačné ventily. Elektricky připraveno pro zapojení do zásuvky 230 V.

Dávkovací panel HOME HT (set)

 

Příklad provozu pH čerpadla: 

Nastavená hodnota 7,3 pH, interval dávkování je nastaven na 80 %. Při hodnotě vyšší než 8,3 pH pracuje čerpadlo nepřetržitě. Při hodnotě nižší než 8,3 pH pracuje čerpadlo po dobu 240 sekund s následnou pauzou 60 sekund. Při hodnotě nižší než nebo rovno 7,3 pH čerpadlo nedávkuje.

Příklad provozu Rx čerpadla (chlór):

Nastavená hodnota 650 mV, interval dávkování je nastaven na 80 %. Při hodnotě nižší než 550 mV pracuje čerpadlo nepřetržitě. Při hodnotě nad 550 mV pracuje čerpadlo po dobu 240 sekund s následnou pauzou 60 sekund. Při hodnotě vyšší než nebo rovno 650 mV čerpadlo nedávkuje.


Vestavená funkce TIME ALARM

Funkce TIME ALARM slouží jako ochrana proti předávkování chemie s možností nastavit maximální jednorázové množství dávkované látky dle konkrétní potřeby a velikosti vašeho bazénu. TIME ALARM se vyjadřuje v jednotkách dávkování. Jedna jednotka odpovídá jedné minutě dávkování bazénové chemie. Počítání jednotek dávkování počíná nulou v okamžiku, kdy čerpadlo začne po zapnutí dávkovat. Jednotky narůstají během dávkování. Nenačítají se během alarmu hladiny a pohotovostního režimu. Načtená hodnota se resetuje, pokud dojde k přerušení přívodu elektrické energie nebo se dosáhne nastavené hodnoty či při alarmovém hlášení sondy. Pokud čerpadlo nedosáhne nastavené hodnoty po zvoleném časovém úseku, přejde do režimu ALARM a přestane dávkovat. Displej zobrazí „AL“ a signalizační LED začne blikat. Možno připojit sondu hlídání hladiny bazénové chemie v kanystru. Sonda je součástí dodávky.

Funkce ODLOŽENÝ START

Funkce odložený start umožňuje aktivaci zařízení až po uplynutí nastavené doby v minutách (0–99 minut). V tomto režimu zařízení po spuštění čeká dle nastavení, než začne dávkovat bazénovou chemii. I při použití tohoto režimu je stále možné otevřít menu pro úpravu parametrů a kalibraci. Tato funkce je ideální pro měření již "rozmíchané" vody v bazénu.

Funkce STABILIZACE pH

Při spuštění provádí zařízení kontrolu pH, což umožňuje stabilizaci pH ještě před zahájením aplikace chlóru. Jestliže je nastavena funkce stabilizace pH (Ano), zařízení po svém spuštění vyčká, než hodnota pH dosáhne předem stanovené hodnoty. Teprve poté začne s dávkováním naprogramovaným pro chlór. Dále existuje tzv. kontrola navíc, kterou Dávkovací panel DUAL MP + REG provádí. Pokud se během této kontroly ani po jedné hodině pH nestabilizuje, zařízení zruší blokaci a začne s dávkováním chlóru.

Funkce PRIME

Funkce PRIME umožňuje odvzdušnění zařízení stiskem jednoho tlačítka, díky čemuž dojde k rychlejšímu nasátí chemie, což významně urychluje uvedení zařízení do provozu.


Dávkovací panel HOME HT (set)

Technické specifikace

 • Průtok: 3 l/h - 3 l/h
 • Příkon: 230 V 50 Hz-40 W
 • Typ čerpadla: Peristaltické
 • Typ dávkování: Proporcionální
 • Kalibrace: pH 4, 7, 9 / 468 mV
 • Rozmezí pro nastavení hodnot: 0 - 999 mV, pH 0 - 14
 • Provozní teplota: 10 - 50 °C
 • Displej: LED
 • Ochrana proti předávkování chemie
 • Alarm upozorňující na chybový stav, při kterém nedochází k dávkování chemie
 • Odvzdušnění zařízení stiskem jednoho tlačítka


Značka

Bazénová technologie BWT patří mezi nejlepší produkty pro úpravu vody na trhu. V roce 1990 položil Andreas Weißenbacher základní kámen společnosti BWT. Díky investicím do výzkumu a vývoje je nyní skupina BWT evropským lídrem v oblasti úpravy vody. Nabízí široké portfolio produktů splňující nejnáročnější požadavky na kvalitu vody. Všechny produkty a procesy BWT jsou vysoce účinné, spolehlivé, ekonomické a ekologické.

 

Závazek k ochraně životního prostředí

Udržitelnost a pečlivé zacházení s drahocennými zdroji naší modré planety jsou pro skupinu BWT samozřejmostí. Voda je elixírem života a omezeným přírodním zdrojem. Protože není vždy a všude k dispozici v požadované kvalitě, vyvíjí BWT inovativní technologie a produkty, které umožňují dodávat vodu pro všechny oblasti života v té nejvyšší kvalitě – hygienicky čistou a bezpečnou. BWT si je plně vědoma důležitosti své role a používá své know-how přesně tam, kde je to třeba, aby čistila a využívala omezené vodní zdroje naší planety.  

Použité obrázky jsou pouze ilustrativní. Více informací na dotaz.

Doplňkové parametry

Kategorie: Automatické dávkovače chemie
Hmotnost: 7.2 kg
Průtok: 3 l/h - 3 l/h
Příkon: 230 V 50 Hz-40 W
Typ čerpadla: Peristaltické
Typ dávkování: Proporcionální
Kalibrace: pH 4, 7, 9 / 468 mV
Rozmezí pro nastavení hodnot: 0 - 999 mV, pH 0 - 14
Provozní teplota: 10 - 50 °C
Displej: LED
Ochrana proti předávkování chemie: ANO
Alarm upozorňující na chybový stav, při kterém nedochází k dávkování chemie: ANO
Odvzdušnění zařízení stiskem jednoho tlačítka: ANO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bazénová technologie BWT patří mezi nejlepší produkty pro úpravu vody na trhu. Od začátků v Pforzheimu až po dnešní velkou společnost formují BWT tyto faktory: podnikatelský a výzkumný duch, radost z inovací a úspěch.

Historie

Kořeny společnosti BWT sahají až do roku 1823, kdy Johann Adam Benckiser založil svou stejnojmennou společnost jako malou chemickou továrnu v Německu. V roce 1990 položil Andreas Weißenbacher základní kámen pro dnešní BWT v rámci odkupu managementu. Z „Benckiser Wasser Technik“ udělal „BWT“, což byl začátek dlouholetého úspěšného příběhu.

V roce 2015 skupina BWT oslavila své 25. výročí. Díky investicím do výzkumu a vývoje se skupina BWT za čtvrt století dynamického rozvoje stala evropským lídrem v oblasti úpravy vody. Nabízí široké portfolio produktů splňující nejnáročnější požadavky na kvalitu vody. Všechny produkty a procesy BWT jsou vysoce účinné, spolehlivé, ekonomické a ekologické.

Portfolio produktů

Dotvořte si s bazénovou technologií BWT váš bazénový ráj!

 • Pokud si přejete prodloužit koupání i o několik měsíců, vyberte si z naší široké nabídky tepelných čerpadel.
 • Hledáte-li cestu k účinné dezinfekci vody, vsaďte na UV lampu, která pomocí ultrafialového záření ničí bakterie, řasy, viry, plísně a parazity.
 • Chcete-li si usnadnit čištění bazénu, zvolte bazénový robotický vysavač, který můžete ovládat i na dálku pomocí aplikace.
 • Pro bezstarostný provoz doporučujeme vybavit váš bazén automatickými dávkovači chemie, které se za vás postarají o kvalitní a čistou vodu.
 • Zvažujete, že budete mít v bazénu slanou vodu? Pořiďte si Elektrolyzér nové generace se širokou škálou úrovní produkce chlóru.
 • Sníte o kompletním řídícím systému bazénu, který bude navíc udržovat vodu čistou bez použití chemikálií? Dopřejte si inovativní zařízení BWT Microdos oxy, které díky hydrolýze promění vodu ve vašem bazénu v naprostou dokonalost!
ZNAČKY - BWT

To je jen krátký výčet bazénové technologie, kterou společnost BWT nabízí. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na info@swimi.cz, jsme tu pro vás a rádi vám pomůžeme najít ideální řešení, které bude ušité na míru vašim potřebám.

ZNAČKY - BWT

Závazek k ochraně životního prostředí

Udržitelnost a pečlivé zacházení s drahocennými zdroji naší modré planety jsou pro skupinu BWT samozřejmostí. Voda je elixírem života a omezeným přírodním zdrojem. Protože není vždy a všude k dispozici v požadované kvalitě, vyvíjí BWT inovativní technologie a produkty, které umožňují dodávat vodu pro všechny oblasti života v té nejvyšší kvalitě – hygienicky čistou a bezpečnou. BWT si je plně vědoma důležitosti své role a používá své know-how přesně tam, kde je to třeba, aby čistila a využívala omezené vodní zdroje naší planety.

To vše bez nutnosti přepravy na dlouhé vzdálenosti a zbytečné výroby dalších a dalších plastů, ale s inovativním duchem, znalostmi, odpovědností a respektem k našemu nejvzácnějšímu životnímu elixíru, s cílem stát se světovou jedničkou ve vodních technologiích pomocí ekologických, nákladově efektivních výrobků a procesů.

Slogan BWT „Pro vás a modrou planetu“ míří k jádru jejich poslání, kterým je být firmou, která funguje udržitelným a zodpovědným způsobem – aby plnila potřeby jednotlivců i chránila naši planetu Zemi jako náš jedinečný domov.